Офіційний веб-сайт
Наприклад, 25.11.2020
Наприклад, 25.11.2020
Для людей з вадами зору

Інформація щодо затвердження Переліку посад з високим та підвищеним рівнем корупційних ризиків

Інформація щодо затвердження Переліку посад з високим та підвищеним рівнем корупційних ризиків

Відповідно до частини першої статті 56 Закону України «Про запобігання корупції» стосовно осіб, які претендують на зайняття посад, що передбачають зайняття відповідального або особливо відповідального становища, а також посад з підвищеним корупційним ризиком, проводиться спеціальна перевірка відповідно до положень Закону.
Також, відповідно до частини першої статті 50 зазначеного закону обов'язковій повній перевірці підлягають декларації службових осіб, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, суб'єктів декларування, які займають посади, пов'язані з високим рівнем корупційних ризиків, перелік яких затверджується Національним агентством з питань запобігання корупції.

Таким чином, для врегулювання питання з проведенням спеціальної перевірки та повної перевірки декларацій, Національне агентство прийняло рішення від 17 червня 2016 року № 2, яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України 19 липня 2016 року за № 987/29117, «Про затвердження Переліку посад з високим та підвищеним рівнем корупційних ризиків» (опубліковано в Офіційному віснику України від 12 серпня 2016 року № 61), яким об’єднало у єдиний перелік посади з високим та підвищеним рівнем корупційних ризиків.

Отже, державні органи та органи місцевого самоврядування мають керуватися зазначеним Переліком при визначені того, по яких претендентах на посади проводити спеціальну перевірку та по кому буде проведена повна перевірка декларацій.
Сам перелік розроблений з урахуванням можливих корупційних ризиків, які виникають в осіб у зв’язку з наданими повноваженнями, а також без прив’язки до критеріїв функціональних обов’язків.

Водночас, для вдосконалення зазначеного переліку буде проведений глибокий аналіз корупційних ризиків та інших факторів, які будуть виявлені Національним агентством під час його діяльності.