Офіційний веб-сайт
Наприклад, 14.08.2020
Наприклад, 14.08.2020
Для людей з вадами зору

НАЗК: внесено приписи 7 керівникам органів влади та місцевого самоврядування

Національне агентство з питань запобігання корупції внесло приписи 7 керівникам органів влади та місцевого самоврядування за ненадання на погодження до Національного агентства антикорупційних програм.

Національне агентство з питань запобігання корупції внесло приписи 7 керівникам органів влади та місцевого самоврядування за ненадання на погодження до Національного агентства антикорупційних програм.

Норми, що передбачають запровадження відомчих антикорупційних програм в органах влади та місцевого самоврядування, спрямованих на запобігання та врегулювання (усунення) корупційних ризиків, є одним з важливих блоків Закону України «Про запобігання корупції».

Слід зазначити, що низка органів влади та місцевого самоврядування не надали на погодження до Національного агентства затверджені антикорупційні програми на 2018 рік.

У зв’язку з цим Національне агентство у 2019 році провело 7 позапланових перевірок органів державної влади та місцевого самоврядування.

За результатами перевірок внесено приписи про порушення вимог законодавства щодо етичної поведінки, запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, інших порушень закону Міністру юстиції України (не надана на погодження у 2018 році антикорупційна програма Державної архівної служби України), Голові Національної служби посередництва і примирення, головам Вінницької, Дніпропетровської, Запорізької, Львівської та Миколаївської обласних рад.

На виконання приписів Національного агентства керівники цих органів ініціювали проведення службових розслідувань з метою виявлення причин та умов, що сприяли невиконанню вимог Закону. За  результатами службових розслідувань будуть вжиті заходи у встановленому законом порядку.

Наразі Національне агентство погодило із наданням обов’язкових до розгляду пропозицій антикорупційні програми: Державної архівної служби України на 2019-2021 роки, Дніпропетровської обласної ради на 2019-2020 роки, Миколаївської обласної ради на 2019-2021 роки.

Найближчим часом Національне агентство проведе позапланові перевірки також в інших органах влади, які не надали у 2018 році антикорупційні програми на погодження.

Нагадаємо, що перелік органів влади та місцевого самоврядування, які приймають антикорупційні програми, що підлягають погодженню Національним агентством, визначено статтею 19 Закону України «Про запобігання корупції».