Офіційний веб-сайт
Наприклад, 06.08.2020
Наприклад, 06.08.2020
Для людей з вадами зору

НАЗК виявило порушення вимог Закону України «Про запобігання корупції» щодо конфлікту інтересів у семи посадовців

Національне агентство з питань запобігання корупції направило до суду сім адмінпротоколів стосовно чотирьох осіб та внесло приписи трьом посадовцям.

До суду направлено протокол про адміністративне правопорушення стосовно народного депутата України Дмитра Святаша, який використовуючи свої повноваження, звернувся разом з іншими народними депутатами (усього 56 осіб) до Конституційного Суду України з конституційним поданням про невідповідність Конституції України окремих положень Закону України «Про  Національне агентство з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів», зокрема пункту 4 частини першої статті 1, статей 19-21 та пов’язаних з ними окремих положень статті 100  КПК України, якими, встановлено правові механізми управління арештованими у кримінальному провадженні активами, тоді коли в управлінні АРМА перебуває арештоване нерухоме  майно і корпоративні права підприємств, кінцевим бенефіціарним власником яких є матір народного депутата України Дмитра Святаша. Вказані дії містять ознаки  адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена частиною другою статті 172-7 КУпАП.

До суду направлено два адмінпротоколи стосовно Івана Войникова, який перебуваючи на посаді Знам’янського сільського голови, не повідомив про наявність у нього реального конфлікту інтересів та вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів, а саме: прийняв на посаду паспортиста сільської ради свою дочку, підписавши відповідне розпорядження, чим порушив вимоги пунктів 1-3 частини першої статті 28 Закону.

Два адмінпротоколи направлено до суду стосовно Віталія Шмільова, який перебуваючи у статусі депутата Григорівської сільської ради, під час розгляду та голосування за проект рішення цієї ради, що  стосувалося його особисто (відведення земельної ділянки у його приватну власність), не повідомив про наявність реального конфлікту інтересів та прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів, чим не дотримався вимог пунктів 2, 3 частини першої статті 28 Закону  України  «Про запобігання корупції», статті 59-1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та вчинив адміністративні правопорушення, відповідальність за які передбачені частинами першою та другою статті 172-7 КУпАП.

Також до суду направлено адмінпртокол стосовно головного спеціаліста Міністерства молоді та спорту України Ірини Якубовської, яка несвоєчасно без поважних причин подала щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік.

Національне агентство внесло приписи генеральному директору Державного концерну «Укроборонпром» Павлу Букіну та Варварівському сільському голові Олені Качур стосовно їх підлеглих, які у визначений законодавством термін не передали належні їм корпоративні права в управління іншим особам, чим порушили вимоги частини першої статті 36 Закону України «Про запобігання корупції» щодо запобігання конфлікту інтересів.

Також внесено припис Чугуївському міському голові Харківської області Галині Мінаєвій стосовно Проценко Марини Володимирівни, яка не вжила заходів щодо врегулювання потенційного конфлікту інтересів у підлеглого працівника, зумовленого його спільною роботою з близькою особою.

Приписи Національного агентства є обов’язковими до виконання. За невиконання припису керівник органу, підприємства, установи, організації несе відповідальність, передбачену статтею 188-46 КУпАП.